Част е от Софийска област и се намира на 31 km източно от гр. София. Съставена от 14 села: Априлово, Байлово, Белопопци, Гайтанево, Горна Малина (общински център), Горно Камарци, Долна Малина, Долно Камарци, Макоцево, Негушево, Осойца, Саранци, Стъргел и Чеканчево.
Прочети повече
Намира се в село Байлово, на около 40 km източно от град София. Широкият двор, големият орех, плевнята, навесът, под който е събран селскостопански инвентар, ни връщат към атмосферата, в която е живял и творил класикът на българската литература Елин Пелин.
Прочети повече
Многофункционалната модерна спортна зала е с 1000 зрителски места, спа-център, две фитнес зали, кабинети за рехабилитация, конферентна зала с 50 места, център за ТV- предавания, собствено озвучаване и др.
Прочети повече
Община Горна Малина е родно място на много герои, служили гордо на България. 467 войници, сержанти и офицери от нашия край са убити на бойните полета или са починали от раните си през Балканската, Първата и Втората световни войни (1912 – 1945 г.). Признателното население е изградило военни паметници в тяхна чест в родните им села.
Прочети повече
Председател настоятелство: Петра Горанова
Секретар: Мария Лесова
Работник библиотека: Сава Лазарова
Телефон за контакт: 0877043761
e-mail: botev_dk@abv.bg
Работно време: понеделник – петък
08:00 – 12:00 и 13:00 до 17:00 часа
Предлага: Информация от богатия книжен фонд и интернет. Помощ при
попълване на CV и на мотивационно писмо за постъпване на работа. Подпомагат се учениците при търсене на информация за подготовка на домашни работи.
Прожекции на детски филмчета
История на читалището: Народно читалище "Христо Ботев 1919" е основано през 1919 год. по инициатива на учителите Стефан Д. Младенов, Петър Тотев,Христо Захариев, Христо Велев и Кирил Стаменов от с. Буново, по това време учител в Д. Камарци, и от няколко тогавашни младежи като Иван Кацаров и Пенчо Пенчев в учителската стая на училището в Долно Камарци. Още на първото
събрание се обмисля и първия устав на читалището. Първият председател е Стефан Д. Младенов.
Първоначално читалището се е помещавало в стая на училището. През 1922 г. библиотеката е разполагала с 600 тома литература. През това време вече е била развита и театралната самодейност. Изнасяни са пиесите: "Хъшове", "Бай Ганьо", "Влюбените воденичари" и др.
Днес НЧ "Христо Ботев 1919", с. Долно Камарци се помещава в многофункционална общинска сграда с голяма зала за библиотеката - с фонд 13 246 книги, с уютен салон за кинопрожекции, представления и събрания.
Благодарение на програма "Глобални библиотеки –България” библиотеката разполага с компютърна техника. Организират се безплатни курсове за пенсионери и инвалиди за придобиване на начални умения за работа с компютър, с обучители деца и библиотекарката Мария Лесова, за което библиотеката спечели първо място в категорията "Достойно остаряване с новите технологии" в националния конкурс "Глобални библиотеки - България - място за електронно включване".
Женската певческа група е самодейна формация, известна както в община Горна Малина, така и от фолклорните фестивали в България. Печелила е много награди, но най-голямото й постижение е през 2013 г. на Световния шампионат по фолклор в Несебър , където спечели сребърен медал , стана вице-шампион и получи лауреатско звание.
История на певческа група "Шарена китка"
Уважеми съграждани,
От 01.07.2019г. действащият нов уеб сайт на Община Горна Малина се намира на адрес -http://www.gornamalina.eu/newsite/. Също така може да бъде достъпен и от стария адрес - http://www.gornamalina.eu/. Обществените поръчки до 01.07.2019г, както и друга стара информация, може да бъде достъпена оттук - http://www.gornamalina.eu/index.php
Финална конференция по проект „Училище за успех – Модел на образователна интеграция, основан на силните страни”